Konkurs plastyczny - V edycja

"JEM OWOCE I WARZYWA, BO TO DOBRZE NA MNIE WPŁYWA"

Temat konkursu : "Jestem zdrowy i radosny, gotów na przybycie wiosny”.

Patronat honorowy nad naszym konkursem objęli:

Agencja Rynku Rolnego

Pomorski Kurator Oświaty

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Wojewoda Pomorski

Firma Salvit - Prima oprócz zajęć edukacyjnych organizuje również coroczny konkurs plastyczny pod hasłem: „Jem owoce i warzywa bo to dobrze na mnie wpływa”, w którym udział biorą uczniowie klas „0”- III szkół podstawowych województwa pomorskiego. Taka forma edukacji jest najbardziej lubiana przez nasze dzieci, gdyż poprzez zabawę mogą poszerzyć swoja wiedzę z zakresu zdrowego odżywania a także rozwijają swoje zdolności manualne. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości zdrowotnej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększenie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania. W naszym konkursie nie ma przegranych !!! Każde dziecko, które bierze udział otrzymuje pamiątkowy DYPLOM UCZESTNICTWA W KONKURSIE oraz SYMBOLICZNĄ PACZKĘ POCIESZENIA.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci ze Szkoły Podstawowej bądź Zespołu Szkół, które podpisały z firmą ,,Salvit - Prima" umowę na II semestr roku szkolnego 2015/2016 na realizację programu ,,Owoce i warzywa w Szkole" bądź ,,Szklanka mleka".

Konkurs rozpoczyna się 21.01.2016 i trwać będzie do 17.03.2016 r.

Do pobrania: Regulamin Konkursu V Edycja 2016 (.docx)
kontakt dla szkół:
E-mail: salvit-prima@wp.pl
Joanna Sikora – Koordynator Projektów Unijnych tel.730 – 173 – 186
Aleksandra Cygan – Koordynator Projektów Unijnych tel.730 - 173-185

Warsztaty edukacyjne

::"Zdrowe Śniadanie..."

Przygotowywanie przez dzieci kanapek z ciemnego pieczywa ze swojskim twarogiem i świeżymi warzywami od lokalnych dostawców..

::"Dzień świeżo wyciskanego soku..."

W zajęciach wyciskania świeżego soku z owocó i warzyw prowadzonych przez Koordynatorów programu uczestniczą wszystkie klasy Szkoły Podstawowej ( kl. „0” - III ) oraz pracownicy dydaktyczni Szkoły

::Witaminowy talerz

Dzieci samodzielnie komponują sałatkę warzywną lub owocową ( do wyboru przez szkołę) z dostarczanych przez nas produktów.

::,, Ruszam się zdrowo”

Proste i przyjemne ćwiczenia połączone z bezpiecznymi konkurencjami sportowymi.